Odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporu


Odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporu  

V priestoroch 22. mechanizovaného práporu sa 29. apríla 2021 uskutočnil slávnostný nástup pri príležitosti odovzdania a prevzatia funkcie veliteľa práporu. Tento slávnostný akt sa konal za prítomnosti veliteľa pozemných síl generalmajora Ivana Pacha a veliteľa 2. mechanizovanej brigády plukovníka Slavomíra Verčimáka. Pri tejto príležitosti major Peter Pavlík symbolicky prevzal velenie 22. mechanizovaného práporu od podplukovníka Júliusa Čepelu, ktorý pôsobil pri našom prápore od 1. septembra 2020 do  30. apríla 2021, kedy sa ukončila jeho bohatá profesionálna kariéra odchodom do zálohy.

Po nastúpení jednotiek a prinesení bojovej zástavy prebehol samotný akt odovzdania velenia 22. mechanizovaného práporu. Následne predniesol príhovor plukovník Slavomír Verčimák a podplukovník Július Čepela, ktorý poďakoval celému práporu za doterajšiu spoluprácu počas celého jeho pôsobenia na čele 22. mechanizovaného práporu.


Odovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuOdovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuOdovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuOdovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuOdovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuOdovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporuOdovzdanie a prevzatie funkcie veliteľa 22. mechanizovaného práporu

Autor: rtn. Bc. Vladimír SABOVIK , Foto: rtn. Bc. Vladimír SABOVIK - Dátum: 29.04.2021
Čítanosť: 2234
Verzia pre tlač

Skočiť na menu