Preskocit navigáciu

MDŽ u 22. mpr


MDŽ u 22. mpr
    Medzinárodný deň žien je sviatok žien a boja za ich rovnoprávnosť, ktorý sa koná každoročne 8. marca. Myšlienka oslavovať MDŽ vznikla na Medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910, ktorá sa konala v Kodani. Ako dátum tohto sviatku bol stanovený 8. marec na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorských krajčírok, ktoré bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.  

      Ženy vnášajú do života spoločnosti hodnoty ako mier, kultúru, krásu a eleganciu. Zároveň ochraňujú rodinu, sú milujúce matky a manželky, sú plné pokory a ľudského dobra.

    K žene patria kvety... a v tento deň obzvlášť. Nebolo tomu inak ani na 22. mechanizovanom prápore, kde veliteľ práporu s príslušníkmi velenia vzdali úctu všetkým ženám – príslušníčkam 22. mechanizovaného práporu, vrátane zamestnankýň. Ich prejavom úcty nebol len krásny kvet, sladké občerstvenie... ale najmä vyslovené slová vďaky za vykonanú prácu v prospech 22. mechanizovaného práporu, za čo im chceme „my ženy“ touto cestou poďakovať!

MDŽ u 22. mprMDŽ u 22. mprMDŽ u 22. mprMDŽ u 22. mprMDŽ u 22. mprMDŽ u 22. mprMDŽ u 22. mprMDŽ u 22. mpr

Autor: por. JUDr. Michaela BUGYIOVÁ , Foto: por. Ing. Michal DŽUPIN - Dátum: 08.03.2019
Čítanosť: 1869
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share