Preskocit navigáciu

Náčelník generálneho štábu navštívil 22. mechanizovaný prápor


Náčelník generálneho štábu navštívil 22. mechanizovaný prápor

     Generálporučíka Petra Vojteka sme v rámci pracovnej návštevy útvarov na východnom Slovensku privítali 16.mája 2012 v 22. mechanizovanom prápore.
     Náčelníka generálneho štábu na úvod v informačnom brífingu oboznámil veliteľ práporu pplk. Ľubomír Kochanský o štruktúre, histórii práporu a o hlavných úlohách plnených vo výcvikovom roku 2012.
     Generálporučík Vojtek vystúpil s príhovorom k hlavným funkcionárom 22. mechanizovaného práporu a samohybného delostreleckého oddielu. Zdôraznil nutnosť, aby všetci premýšľali nad tým ako úlohy splniť čo najlacnejšie, najjednoduchšie a najefektívnejšie.  Pripomenul, že sa pripravuje zmena zákona č. 346/2005, ktorá by mala zásadne reagovať na nedostatky, ktoré sa počas siedmich rokov aplikácie zákona prejavili, ale hovoril aj o ďalších aktuálnych témach. Na záver svojho vystúpenia povedal: "Som veľmi rád, že máme takých profesionálnych vojakov a vojačky ako máme. Presvedčili ma aj v Prešove, aj v Trebišove aj pri iných návštevách, že máme vojakov ktorí chcú slúžiť, aj v súčasných zložitých podmienkach ktoré tu máme, pracovať a podávať vynikajúci výkon, uvedomujú si o čom služba je a uvedomujú si vážnosť úlohy obrany a ochrany Slovenskej republiky a podpory demokratizačných procesov vo svete."
     Po prehliadke vybraných druhov techniky a zbraní práporu pokračoval náčelník generálneho štábu vo svojej pracovnej ceste návštevou samohybného delostreleckého oddielu.     


Návšteva NGŠ OS SR v 22. mechanizovanom práporeNávšteva NGŠ OS SR v 22. mechanizovanom práporeNávšteva NGŠ OS SR v 22. mechanizovanom práporeNávšteva NGŠ OS SR v 22. mechanizovanom práporeNávšteva NGŠ OS SR v 22. mechanizovanom práporeNávšteva NGŠ OS SR v 22. mechanizovanom prápore

Autor: npor. Michal VAJDA , Foto: npor. Michal VAJDA - Dátum: 16.05.2012
Čítanosť: 9716
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share