Mikulášska nádielka na 22. mechanizovanom prápore


Mikulášska nádielka na 22. mechanizovanom prápore  

Dňa 5.decembra 2022 do priestorov 22.mechanizovaného práporu zavítal Mikuláš aj keď bez snehu a mrazu a bez koča, ale zato s čertom, anjelom a ešte väčšou mikulášskou nádielkou.

V kaplnke sa poschádzali deti profesionálnych vojakov a zamestnancov, ktoré túžobne očakávali príchod Mikuláša a jeho družiny. Ako to už býva zvykom, deti najprv prišiel "postrašiť" čert, ktorý ich nahováral na rôzne nezbednosti a huncútstva, ale v kaplnke sa zišli len dobré deti, ktoré čertovým lákavým ponukám odolali. A oplatilo sa, pretože túžobne očakávaný Mikuláš prišiel s pomocníkmi a obrovským vrecom sladkostí. Vypočul si od detí básničky alebo pesničky a na oplátku im rozdal maškrty. Všetci si mohli pochutnať na koláčikoch a vianočnom punči. Za príjemné popoludnie a výbornú náladu ďakujeme folklórnemu súboru Jurošík zo SZUŠ v Michalovciach. Atmosféru umocnili aj vianočné rozprávky a mikulášske pesničky.

           Veľmi nás teší, že aj napriek veľkému množstvu úloh, ktoré plníme sme podporili spolupatričnosť rodín profesionálnych vojakov.

Mikulášska nádielka na 22. mechanizovanom práporeMikulášska nádielka na 22. mechanizovanom práporeMikulášska nádielka na 22. mechanizovanom práporeMikulášska nádielka na 22. mechanizovanom prápore„Vyhľadaj a znič”

Autor: npor. Mgr. Zlatica STRUŇÁKOVÁ , Foto: npor. Mgr. Zlatica STRUŇÁKOVÁ - Dátum: 05.12.2022
Čítanosť: 355
Verzia pre tlač

Skočiť na menu